TANDEM 3

A je to tu! Díky našemu projektu Bez lepku po Česku spouštíme novou službu. Takzvaný ,,TANDEM 3(tří),, má pomoci nově diagnostikovaným celiakům s začátky nemoci.

A je to tu!

Díky našemu projektu Bez lepku po Česku spouštíme novou službu. Takzvaný ,,TANDEM 3(tří),, má pomoci nově diagnostikovaným celiakům s začátky nemoci.

Služba je určena pro nově diagnostikované celiaky a celiaky s diagnózou do jednoho roku( i pro jejich rodinné příslušníky). Protože jde o sociálně inovační cestu, hledáme čerstvě diagnostikované celiaky, kterým bude poskytnuto poradenství napříč všemi zákoutími nemoci. Naše kroky mají ověřit, zda o tuto službu bude zájem, zda jí celiaci uvítají a zda je pro náš systém potřebná. Chceme to vědět právě od vás. Pamatujete si na ten moment, kdy vám byla diagnóza CELIAK sdělena? Uvítali byste v ten moment jinou péči? Díky vám chceme postavit službu, která pomůže dalším nově diagnostikovaným celiakům.

Oč jde a jak to bude probíhat?

Přijatým uchazečům se bude věnovat takzvaný ,,TANDEM 3,,.

1/peer konzultant, člověk, který má s celiakií osobní zkušenosti a pomůže nově diagnostikovaným s prvními kroky,

2/ psychoterapeut, který pomůže s případnými duševními problémy,

3/nutriční či výživový poradce, ten zase poradí, jak doplnit potřebné vitamíny a jak se stravovat vyváženě a správně tak, aby tělo nestrádalo.

Máme chuť nabídnout péči, zdraví, prevenci.

Proč název TANDEM 3, když tandem jsou většinou 2:) ?

    • dva odborní konzultanti pro jednoho celiaka
  •  
    • jeden na jednoho – jedna peer podpora pro jednoho celiaka, zase ta dvojka:)
  •  
    • jako celek jsme tři, kteří umí podpořit na cestě, ale vždy mluvíme spolu ve dvou

 

Cílem je vytvořit ucelenou službu, která bude fungovat na principu propojení edukovaných odborníků. Současný systém není přehledný, a tudíž není zcela funkční. Možná to znáte ze své vlastní zkušenosti nebo v ní právě jste. Po diagnostikování celiakie vám lékař předá letáček, pár informací a vyšle do světa. Ne není to jeho chyba, ale bohužel systém mu nedovolí více. Poté jdete domů. Možná ani nevíte na koho a kam se obrátit? A co pak ta informace o tom, že existují kluby pro celiaky? Pak nezbývá nic víc, než se usadit k internetu a hledat. Chceme nabídnout jiné, inovativní a rychlé řešení. Vyhledáváním na internetu a na různých facebookových stránkách mohou celiaci získat mnoho odlišných informací, což způsobuje chaos, zmatek a někdy až frustraci. Člověk si pak sám není stoprocentně jistý co a jak…

Proto TANDEM 3! Nemusíš být na to sám/a.

Neboj se zeptat a ozvi se na bezlepkucr@gmail.com nebo využij kontaktního formuláře níže.

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme